Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

31-002 Kraków, ul. Kanonicza 3
tel. 12 422 56 90, 606 330 292
unum@ptt.net.pl

KSIĄŻKI I CZASOPISMA NAUKOWE
przygotowanie do druku • publikacje online • redakcja i korekta tektów • skład, łamanie, projektowanie publikacji

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Wydawnictwo UNUM jest jednym z najstarszych polskich wydawców naukowych – prowadzi działalność od 1948 roku (do 1990 roku jako Polskie Towarzystwo Teologiczne). Publikuje wyniki badań naukowych i na co dzień łączy tradycyjne edytorstwo z dobrymi praktykami nowoczesnego publikowania naukowego. Większość monografii naukowych publikowana jest online w otwartym dostępie w repozytorium instytucjonalnym, a wersje drukowane dostępne są w księgarni internetowej oraz w księgarniach stacjonarnych. Wydawnictwo UNUM znajduje się w wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (poziom I – 80 punktów, unikatowy identyfikator wydawnictwa: 75500).

Zasady etyki publikacyjnej

Wydawnictwo UNUM stosuje zasady etyki publikacyjnej mające na celu przeciwdziałanie nieuczciwym praktykom publikacyjnym, w tym wytyczne Komitetu ds. Etyki Publikacyjnej (Committee on Publication Ethics) – monografie zgłoszone do wydawnictwa są weryfikowane pod kątem zasad etyki wydawniczej przy pomocy schematów określających sposób postępowania w przypadku podejrzenia zbędnej (zduplikowanej) publikacji, plagiatu, sfabrykowania danych, a także sposób postępowania ze zmianami na liście autorów, w przypadku podejrzenia o autorstwo widmo, gościnne lub grzecznościowe, gdy recenzent podejrzewa nieujawniony konflikt interesów, gdy redaktor podejrzewa, że występuje etyczny problem ze zgłoszonym manuskryptem, w przypadku podejrzenia, że recenzent przywłaszczył sobie pomysły lub dane autora oraz jak odpowiedzieć demaskatorom, którzy zgłosili swoje zastrzeżenia bezpośrednio lub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Procedura recenzji

W przypadku monografii naukowej lub monografii pod redakcją naukową w serii wydawniczej redaktor naukowy lub komitet redakcyjny serii ocenia wstępnie monografię, w szczególności jej zgodność zakresem tematycznym serii. Redaktor naukowy lub komitet redakcyjny serii ma prawo odrzucić zgłoszenie po wstępnej ocenie. Po pozytywnej wstępnej ocenie publikacja jest recenzowana przez niezależnego specjalistę. Monografia jest kwalifikowana do wydania na podstawie jednoznacznie sformułowanej rekomendacji recenzenta.

Każda zgłoszona do wydania monografia naukowa lub monografia pod redakcją naukową poza serią wydawniczą jest recenzowana przez co najmniej jednego niezależnego specjalistę. Monografia jest kwalifikowana do wydania na podstawie jednoznacznie sformułowanej rekomendacji recenzenta.

Wydawnictwo UNUM stosuje jednolite standardy kwalifikowania monografii naukowych do publikacji, niezależnie od wniesienia opłaty za publikację monografii naukowej i wysokości tej opłaty – podstawą przyjęcia tekstu do publikacji są recenzje wydawnicze sporządzone przez niezależnych ekspertów

Dystrybucja

Podstawową formą publikacji monografii naukowych jest wersja online publikowana otwartym dostępie (open access) w Repozytorium Instytucjonalnym Polskiego Towarzystwa Teologicznego, natomiast wersje drukowane wszystkich publikacji dostępne są w sprzedaży online na stronie wydawcy – system sprzedaży obsługuje polskie (PayU, DotPay) i międzynarodowe metody płatności (PayPal). Koszt przesyłki wszystkich książek ponosi wydawnictwo.

Witryna stworzona na platformie